Dominice BnO + Nocny Marek

November 19, 2017

Zawody Andrzejkowe o Puchar Prezesa Azymutu 18.11.2017 w Dominicach. 

Na starcie w kategorii M21 stanęło 5 osób + 2 osoby w M35 na tej samej trasie. 

Startowałem wypoczęty w 1 minucie z zamiarem maksymalnego tempa. Najbardziej mnie interesowało jak wypadnę w porównaniu z Dawidem Stefańskim, który w półmaratonie biega 1:15 i jest trenerem kadry seniorów. 

Lampiony ustawiono w miejscu słupków ZPK, jeżeli ktoś już biegał na nich to miał przewagę. Podobnie Azymut Mochy ustawił trasę w Miedzichowie. Wg mnie nie jest to najlepszy pomysł. 

Animacja na 3DRerun 

 Między 3 a 4 PK duży błąd, trafiłem na większy grzbiet bardziej po północnej stronie. Tętno już na początku osiągnęło 181, czyli za dużo, co będzie miało wpływ na drugą część trasy. Często w lesie występowały niskie zarośla, które utrudniały bieg na krechę. Długi przebieg 9-10 miałem najszybszy ze stawki, pewnie dzięki temu, że pokonałem niewielkie przewyższenie przy tym wariancie.  Z PK 13 przebieg wychodził przez okresowe bagno. Po tym jak noga zapadła mi się do kolana w błocie, korpus zgodnie z zasadą zachowania pędu poleciał do przodu w to bagno :D Dalszy bieg dołem skarpy nie był łatwy. Ostatecznie okazało się, że nie mam na chipie PK 3 za co jest NKL. Stacje i chipy wolno pracowały, możliwe, że powodem braku zarejestrowania było niski napięcie na baterii stacji. 

Gdyby nie to to było by 2 miejsce ze stratą 3 minut i z dużą przewagą nad stałymi rywalami: Golinowskim ponad 10 minut i Plesińskim, który na dużo krótszej trasie miał tylko o minutę lepszy czas, czyli porównywalnie gorszy wynik. 

 Wieczorem pojechałem na Nocnego Marka na trasę rogainingu 8h. W tej formule biegnie się praktycznie samemu przez większość czasu. Przebiegi po wschodniej stronie Wisły były proste, pozwalałem sobie 2 razy ciąć na azymut, żeby na łączeniu sektorów leśnych, żeby nie robić kąta prostego. Po 1,5h od startu zaczęło lekko padać i do tego wiać. Popełniłem gonga biegnąć za daleko z 8A na 5D. Widziałem na słupku numer sektora, ale uznałem, że coś musiało się pozmieniać :D Będąc blisko 5D widziałem kogoś biegnącego drogą na południe od 5D i nie wiem gdzie on musiał biec,  więc nie tylko ja strzeliłem to błąd.

Tak łatwo widocznych lampionów jeszcze nie widziałem, odblaski widać było z daleka. Nocą w taką pogodę nie ma co ustawiać trudnych tras, zwłaszcza gdy jest trasa AR.

Raz słyszałem najbardziej przerażające dźwięki jakie można usłyszeć nocą. Mogły to być dziki, ale dźwięk był jak z horrów.

Punkty 4D i 7A na koniec pętli wyglądały groźnie, ale było warto. Z 7D uznałem, że wybiorę krótszą, ryzykowną drogę, ale bez asfaltu. Najpierw przez pole cebulowe, żeby potem wbić się na drogę w lesie. Niestety, to była droga bagno, w której zapadłem się nawet po kolana. Z racji, że przedzierałem się marszem bokiem, to po wejściu na most na Wiśle byłem zmarznięty (było pod wiatr i padało). W mieście ostatecznie zdecydowałem, że jeżeli dopadnie mnie kompletny brak sił to mocno zmarznę. W dodatku uszkodzenia mięśni po dzisiejszym dniu były wystarczające. Nie chcąc zrobić sobie krzywdy, postanowiłem zdobyć jeszcze 6C blisko bazy. Wejście na górę stromą błotnistą ścieżką było trudne i ciekawe i w dodatku ukazał się piękny widok na dzielnicę Fordon. Jak zobaczyłem, że do punktu mam jeszcze daleko a byłem na terenie otwartym na którym mocno wiało, postanowiłem się wycofać ciesząc się widokiem a nie zdobytym punktem.

Po 3 godzinach (na punkcie 7A) miałem 61 punktów przy 130 punktach zwycięzcy po 8 godzinach. W rozrysowanym planie miałem zdobycie min. 148 punktów w około 70 km, plus punkty blisko bazy w razie dobrego tempa.

Najbliższy start, czyli Wilga Orient mam nadzieję, że będzie stała pod znakiem wymagającej orientacji i tam będzie się można wykazać. Potem pewnie szybki, na mapie BnO Papiernia, czyli tej na której biegałem w Dominicach, Rogaining Mikołajów 6h.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts
Search By Tags

November 23, 2018

December 4, 2017

September 2, 2017

Please reload

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
Puchar Lubuskiego w BnO
ks hades logo.png
logo_pzos_200_39.png
  • Grey Facebook Icon
  • Grey YouTube Icon

Facebook

Polub nas 

YouTube

Subskrybuj

© 2019 Paweł Jankowiak

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now